RSS
 

Postęp? Nie dla wszystkich

12 Lis

We wszystkim dzisiaj widać postęp. Nawet takie czynności jak rozliczanie podatkpostępu nie są takie jak przed laty. Jeżeli widzi to taki laik jak ja, to zmiany na pewno musiały być dość duże. Przede wszystkim dzisiaj już chyba nikt nie rozlicza swoich PIT-ów ręcznie. Po co się męczyć i liczyć, jak bez problemu można znaleźć specjalnie do tego celu przygotowane programy? Myślałam że są drogie i że co roku trzeba szukać nowych, ale znalazłam jakiś czas temu darmowy program. Po rozliczeniu nie usunęłam go i gdy w kolejnym roku go otworzyłam, zauważyłam, że bez problemu i żadnych dodatkowych pobrań jakichś aktualizacji mogę rozliczyć PIT na następny rok. Ciekawe jest także to, że moje dane, takie jak imię czy nazwisko już w programie były i nie musiałam ich drugi raz wpisywać.

Kiedy jednak przychodzi do rozliczania swojej działalności – sprawa jest bardziej skomplikowana. Co miesiąc trzeba składać dokumenty itd – a ZUS i US jakby stoi w miejscu. Więc niby coś się dzieje – a jednak dla przedsiębiorcy to nie do końca – normalny Kowalski bez dobrej księgowej sobie nie poradzi. Warto więc znaleźć dobre biuro rachunkowe Warszawa Wola wiele takich biur ma – ale do jednego mam zaufanie i mogę polecić.

Dobrze byłoby, gdyby w końcu ktoś z rządzących zainteresował się tematem i doprowadził do uproszczenia systemu, bo bez sensu płacimy tym wszystkim urzędnikom…

 

 
Możliwość komentowania Postęp? Nie dla wszystkich została wyłączona

Kategoria: zycie

 

Komentowanie wyłączone.